Asteknik > Bileme

Astool kesici takımlar olarak 5 eksenli CNC takım bileme tezgahlarımızla, elmas & karbür & HSS kesici takımlarınızın, bileme hizmetini yüksek teknolojimizle ilk günkü performansını sağlayacak şekilde gerçekleştirmekteyiz. Karbür & elmas & HSS kesici takımlarında aşınmış, körelmiş ve kırılmış eski performansını göstermeyerek, verim alınamayan frezeler, matkaplar, raybalar, özel istediğiniz ölçü ve hassasiyette 5 eksenli CNC takım bileme tezgahlarımızda formlarını koruyarak bilemesini yapıyoruz.
Bilenen karbür & elmas takımlarınızı eski performanslarına kavuşabilmesi için, bileme hizmeti verildikten sonra, kaplama işlemi yapıyoruz. Bilenen takıma kaplama yaparak oksitlenme sıcaklığını ( 800 derece ) en yüksek seviyesine çıkartmak suretiyle, takımın dayanım süresi arttırıyoruz. Buna ilave olarak iyi ısıl iletkenliğe sahiptir. Doğru yapılan ısıl iletkenliği takımın, ısıl yorulmasını önleyerek, yüksek sıcaklıklarda çalışan kalıp ve takımları aşınmaya karşı korur.

Bilenen HSS takımlarda frezeler, matkap uçları, raybalar, broslar, bıçaklar, azdırma çakıları, zımbalar gibi birçok takımı bileme hizmeti yapıldıktan sonra, kaplanması takımın performans yönünden ömürlerinde, 3-30 kat arasında bir artış sağlamaktadır. Kaplanan parçaların uzun ömürlü olması ve dayanımın artması, kesici takımların tipine, bileme yapılan tezgahın modeline, izlenen malzemenin içeriğine, takımın çalışma esnasında kullanılan soğutma sıvısına ve yapılan işlem kalitesine göre farklılıklar gösterir. Yüksek sertliğe ve düşük sürtünme, katsayısına sahip olan TİN kaplama, metalin metale sürtünmesinden dolayı oluşan aşınmaları önleyip, kayganlığı arttırır, takımın üzerindeki yapışma-sarma gibi problemleri neredeyse yok denecek kadar azaltır. Takımın kesme anında uç birikintilerinin büyümesini engelleyerek, iş parçasını yüzeyinin temiz çıkmasını sağlar. Bu özelliğe ilave olarak ısıl iletkenliğinin düşük ve zayıf olması nedeniyle takıma, ısı takımı engelleyerek takım ve tezgahla daha yüksek devirlerde çalışmasını sağlar. Performansını arttırır, takımdan daha fazla verim alınmasını sağlar.

Karbür & elmas özel takım imalatı için, teknik resim ve işlenen malzemenin tarafımıza gönderilmesiyle, firmanıza en kısa zamanda fiyat ve teslimat bilgisi geçilecektir.Özel takımlarda tarafımıza dönerseniz, firmanızla en kısa sürede irtibata geçilecektir. 

Türkiye’de ve Dünya’da firmalar artan maliyetler konusunda, rekabet edebilmeleri gittikçe zorlaşmaktadır. Firmaların faaliyet gösterdikleri sektörlerde rekabet edebilmeleri için artan maliyet rakamlarını en aza düşürerek mali açıdan güçlenme yoluna yönelmeleri gerekmektedir. Hemen hemen bütün firmalarda kullanılan  << kesici takımlar >> firma giderlerinin büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Genellikle yanlış kullanım, aşınma, kırılma gibi durumlarda kullanılan kesici takımlar erken olarak hurdaya ayrılmakta ve takım için yapılan her harcama maliyetlere yansımaktadır. Hassasiyetini kaybetmiş ve eski verimini vermeyen, kırılmış ve aşınmış her türlü kesici takımı sıfırlama esasına dayanan bileme işlemi ile kullanmadığı takımları yeniden kullanma fırsatını yakalamış olmakla ve böylece sıfır takımlara oranla %80’e varan oranlarda kar marjı da doğrudan firmalara ve dolasıyla mamüllerin maliyetine etki etmiştir. Bileme işlemi kesici takımların kullanıldığı yerlerde hassas işlem yapan ve hatayı kabul etmeyen bir durumdadır. Astool  kesici takım olarak 5 eksenli tezgahlarımızda yılların verdiği bilgi birikimi ile en yüksek hassasiyet derecesinde bileme işlemini gerçekleştirip, ürünleri sizin kullanımınıza sunmuştur.

Bileme Yapılan Ürün Grubu

· Karbür Parmak Frezeler 
· Karbür Matkap Uçları
· Karbür, Seramik ve CBN takma uçlar 
· Karbür Raybalar         
· Karbür T-Frezeler
· HSS Parmak Frezeler
· HSS Matkap Uçları
· Azdırma Çakıları
· Kanal Frezeler
· Fellow Çakıları
· Bros Çakıları
· Açılı Frezeler
· Kılavuzlar
· Testereler
· Matbaa Bıçakları
· Tekstil bıçakları